Ветерани, які постраждали внаслідок війни, мають право безоплатно отримати сучасні протези та інші засоби реабілітації. Держава забезпечує повне покриття вартості та індивідуальний підбір засобів з урахуванням потреб кожної людини.
Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів України. Щоб скористатися цією можливістю, захисникам потрібно виконати декілька простих кроків. Зробити це можна самостійно або за підтримки соціальних працівників.
Читайте також: Все про протезування ветеранів - на новій онлайн-платформі
Як отримати безоплатний протез
Спочатку потрібно отримати медичний висновок, який можуть видати:
· мультидисциплінарна реабілітаційна команда (МДРК);
· експертна команда з оцінювання повсякденного функціонування особи;
· лікарсько-консультативна комісія (ЛКК);
· військово-лікарська комісія (ВЛК).
Висновок можна отримати вже під час лікування у закладі охорони здоров’я. Якщо він виданий експертною командою з оцінювання повсякденного функціонування особи, висновок буде доступним у вашому кабінеті на Соціальному порталі Мінсоцполітики за посиланням.
За наявності іншого документа, що підтверджує потребу у засобах реабілітації, додатковий висновок не потрібен.
Після цього потрібно подати заяву. Зробити це можна:
· онлайн через Соціальний портал Мінсоцполітики або Електронний кабінет особи з інвалідністю;
· особисто у ЦНАПі, структурному підрозділі соцзахисту, територіальному відділенні Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю, а також виконавчому органі сільської, селищної чи міської ради.
У поданні заяви також можуть допомогти соціальні працівники у медичних або реабілітаційних закладах або представник Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Після подачі заяви вам буде надіслано направлення:
· до особистого кабінету на Соціальному порталі Мінсоцполітики;
· до Електронного кабінету особи з інвалідністю;
· або повідомленням від органу, куди подавали документи.
Читайте також: Реабілітація та протезування у Полтаві – як працює медзаклад, що допомагає захисникам
Вибір підприємства та інструктаж
З направленням можна обирати підприємство (з переліку або через дашборд протезних підприємств) і замовляти протез. За потреби фахівці підприємства зроблять заміри та підберуть необхідний виріб.
Після отримання зробіть примірку протезно-ортопедичного виробу (за вашою згодою можливе фото- чи відеофіксація процесу), а також пройдіть інструктаж з користування та отримайте рекомендації з догляду. Після цього підпишіть акт приймання-передачі з підприємством.
Ознайомитись з переліком необхідних документів та детальною інформацією щодо забезпечення протезами та засобами реабілітації можна на онлайн платформі за посиланням.
Нагадаємо, ветеранам надають грошову допомогу на лікування та реабілітацію.
Фото: з відкритих джерел